Herdenken van geliefden in de Nieuwe Kerk tijdens Allerzielen: ‘Nadenken over wat je samen had is heel belangrijk’

In de Nieuwe Kerk werd maandag de katholieke gedenkdag Allerzielen gevierd. Iedereen was vanaf tien uur ’s ochtends welkom om een kaarsje aan te steken of even stil te zijn voor een geliefde die ze zijn verloren.

Ondanks dat de kerk protestants is, vindt coördinator Tjitske Rutgers het toch belangrijk om aandacht te schenken aan deze dag. Rutgers ziet dat mensen symbolen en beelden heel erg fijn vinden om het geloof te beleven, dus ook Allerzielen: “Je gaat bewust terug naar die persoon en gaat nadenken over wat je samen had. Dat moment is heel belangrijk.”

Elk jaar trekt de kerk tijdens Allerzielen ongeveer honderd bezoekers. Zondag werden er tijdens de dienst al ingezonden namen opgelezen van overledenen. Maandag kon iedereen zelf in alle anonimiteit een dierbare herdenken. De kerk is maandagavond nog tot 20.00 uur open voor wie dat ook wil.