Nieuwe tentoonstellingen Groninger Museum druk bezocht tijdens openingsweekend

nieuws
Artistiek directeur Roos Gortzak, algemeen directeur ad interim Nynke Stellingsma, wethouder Janette Bosman, Secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Loes Mulder, burgemeester Roelien Kamminga en gedeputeerde Susan Top. - Foto: Cedric Veldhuis

Het Groninger Museum trok tijdens het openingsweekend van vier nieuwe tentoonstellingen 4.687 bezoekers. Ook de tiende editie van de Groninger Museumnacht trok veel belangstelling.

Bezoekers konden afgelopen weekend kunstenaars ontmoeten, performances bijwonen en meedoen aan workshops, rondleidingen en gesprekken. Ook ’s avonds en ’s nachts, want het museum was een van de deelnemers van de jaarlijkse Groninger Museumnacht.

Het weekend was voor het publiek de eerste kennismaking met het nieuwe museumprogramma onder leiding van artistiek directeur Roos Gortzak: “Wat me dit weekend vooral bijblijft, is de energie in het gebouw. Mensen bleven hangen, gingen met elkaar en met kunstenaars in gesprek, hadden plezier en lieten zich verrassen door wat er in het museum te zien en te doen was. Precies die nieuwsgierigheid en uitwisseling willen we met Groninger Museum de komende jaren stimuleren.”

De vier nieuwe tentoonstellingen zijn The Architect & The Housewife: Cleaning the House, Building the Future (over kunstenaars die hun artistieke werk combineren met alledaagse taken), Playing Playing House (over de regels waarmee kinderen opgroeien en over regels die het waard zijn om te breken), Nieuw Nieuw licht 1: Ani Schulze – The Convent of Pleasure (over wat nodig is om een leven op eigen voorwaarden op te bouwen, een nieuw licht op de collectie van De Ploeg) en Keramikos 2 (meer dan 300 keramische serviesstukken en bijbehorende tafelkleden).

Met de vier tentoonstellingen slaat het Groninger Museum, onder de titel ‘Back to the future’, een nieuwe artistieke richting in: terug naar internationale hedendaagse kunst in het tentoonstellings- en verzamelbeleid. Dat moet ook wel, want het museum kampt al jaren met financiële problemen door tegenvallende bezoekerscijfers. Daarom slaat het museum nu een nieuwe richting in, om zo kosten te besparen en weer te doen waar het museum van oorsprong voor bedoeld was.