Het neerslagtekort in Groningen neemt toe, maar is nog altijd het lager ten opzichte van de rest van Nederland. Dit blijkt uit het wekelijkse waterrapport van waterschap Noorderzijlvest. Wel kan de landelijke situatie invloed hebben op de wateraanvoer naar ons gebied.
Op dit moment is het neerslagtekort 180 milimeter in het gebied van Noorderzijlvest. Dit is een stuk lager dan het landelijk tekort, namelijk 264 milimeter. Vooral het westen en zuidwesten van Nederland hebben te maken met extreme droogte.
Om de daling van het grondwaterpeil in Groningen tegen te gaan, wordt de afgelopen tijd water aangevoerd vanuit het IJsselmeer. Daar blijft de waterstand verder zakken door verdamping en een tekort aan neerslag. Toch is er nog voldoende water beschikbaar, stelt Noorderzijlvest.
Voor andere waterschappen in Nederland is dit anders. Daar worden waterbergingen ingezet, sluizen afgesloten en een algeheel onttrekkingsverbod ingesteld.
Volgens modellen van het KNMI lijkt de kans op neerslag na het weekend van 15 augustus weer toe te nemen.

