In dit pand aan de Herestraat opent donderdagavond een fanshop van FC Groningen (update)

nieuws
Foto: Sam Sitepu

De nieuwe fanshop van FC Groningen in de binnenstad komt aan de Herestraat. De voetbalclub opent de deuren van de winkel op nummer 5 (in een pand waar tot voor kort een pop-upstore zat) komende donderdagavond voor het eerst.

De aanstaande opening van de winkel werd woensdagochtend onbedoeld bekend, nadat een aannemer die het pand verbouwt hierover informatie op Facebook plaatste. Die informatie is inmiddels verwijderd.

Verwijzingen naar Gouden Schoen van Hennie Meijer

FC Groningen bevestigde de komst van de winkel later op woensdagmiddag op de website en de sociale media van de club. Volgens FC Groningen werd het pand bestickerd met de tekst: ‘Goudwinkel Meijer, opent binnenkort’ om de aankondiging van de FC-winkel in de Herestraat niet eerder bij het grote publiek kenbaar te maken,

Dat deed de club onder meer met een video met daarin oud-FC’er Hennie Meijer, wiens naam nu nog op de voorgevel prijkt met reclame voor ‘Goudwinkel Meijer’. Meijer won in 1991 de ‘Gouden Schoen’ als beste voetballer in de Eredivisie. Het streeppatroon is een subtiele verwijzing naar het shirt waarin toentertijd werd gespeeld.

‘Langgekoesterde wens’

De deuren voor het grote publiek gaan donderdagavond (4 juni) vanaf 18.00 uur open. Daarna is de winkel iedere dag open van 12.00 tot de gebruikelijke sluitingstijden van de andere winkels in de binnenstad.  Volgens Jordi Hillenga, commercieel directeur bij FC Groningen, is de vestiging van een fanshop in de binnenstad een langgekoesterde wens van de club die nu werkelijkheid wordt:

“Het openen van een FC Groningen Store in het centrum van de stad is al langere tijd onderzocht. De locatie is hierin van groot belang en we hebben met een plek in de Herestraat een echte A-locatie weten te bemachtigen. Wij zijn nu nog beter bereikbaar voor onze supporters en geven met deze nieuwe vestiging het groeiende aantal toeristen uit binnen- en buitenland de mogelijkheid sneller in contact te komen met FC Groningen. De winkel geeft ons bovendien een extra optie voor het organiseren van productlanceringen of evenementen voor supporters.”