Dieren blijven welkom in stoet Sinterklaas
De gemeente wil niet tornen aan het aantal dieren dat meeloopt tijdens de intocht van Sinterklaas in de stad. De Partij voor de Dieren had gevraagd om beperking van het aantal viervoeters, na het overlijden van een paard tijdens de meest recente intocht.
Volgens de gemeente is er sprake van een traditie. Zij spreekt bovendien haar waardering uit voor de reactie van de organisatie, die het lichaam van het paard snel aan het oog onttrok.
De gemeente ziet in het gebeuren geen aanleiding om geen dieren in de optocht toe te staan, behalve het paard van de Sint. Dergelijke indicenten doen zich immers bijna nooit voor.
Foto: Colin Mooijman
















Ik ben het er wel mee eens dat dieren moeten kunnen meelopen in een optocht. Ook om mensen er van te vergewissen dat er dieren bestaan en ze bij ons horen. Natuurlijk moet het wel op een diervriendelijke manier gebeuren.
Echter ben ik ontzettend aangeslagen van dit incident en heb het gelukkig niet zelf gezien.