Bron: FC Groningen
Het nieuwe speciale shirt van FC Groningen, ontworpen ter ere van twintig jaar sinds de laatste wedstrijd in het Oosterparkstadion, is dinsdagochtend gelanceerd en blijkt nu al een groot succes. Ontwerper Thijs van den Broek werkte anderhalf jaar aan het project en ontwierp eerder het Bommen Berend-shirt.
De club vroeg Van den Broek een ontwerp te maken rondom het Oosterpark, omdat FC Groningen volgende maand precies twintig jaar geleden afscheid nam van het oude stadion. “Ik ben uitgegaan van één simpel idee: het beroemde toegangsbord dat boven de poort hing. Die letters en die groene spijlen zijn zo herkenbaar, daar moest iets mee gebeuren”, vertelt hij.
Toegangsbord als inspiratie
Het shirt is volledig zwart, met een fijn geweven patroon dat verwijst naar het toegangsbord en pas van dichtbij zichtbaar wordt. Ook de kraag en boordjes zijn gebaseerd op de vier groene horizontale pijlers van het originele bord.
Daarnaast ontwierp Van den Broek een eigen lettertype, geïnspireerd op de karakteristieke vormen van de letters bovenop de poort. “Typografisch kloppen die letters niet helemaal”, lacht Van den Broek. “Die imperfectie is juist het karakter. Dat wilde ik doorvoeren in het hele ontwerp.”
Op de borst staat een witte G zonder cirkel, zoals die vroeger ook op oude FC-shirts werd gebruikt.
Enorme belangstelling
De verkoop ging razendsnel: binnen 25 minuten waren al zo’n 1.200 shirts verkocht. “Het is supervet wat het losmaakt bij mensen”, zegt Van den Broek. “Het idee dat straks vele voetballiefhebbers in Noord-Nederland ermee rondlopen vind ik fantastisch.” FC Groningen draagt het shirt éénmalig tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Volendam op 13 december. Dezelfde tegenstander als bij de laatste wedstrijd in het Oosterpark twintig jaar geleden.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…