
Operatie Groningen Spoorzone gaat de laatste anderhalve week in, voordat het nieuwe Hoofdstation geopend kan worden op 13 juli. Over het hele stationsterrein wordt hard gewerkt om alles af te ronden.
Zo zijn aan de oostkant de bovenleidingen inmiddels gespannen en zijn er borden geplaatst voor het treinbeveiligingssysteem. Het spoor aan de westzijde van het station ligt er inmiddels in. Tussen het Emmaviaduct en de perrons zijn nieuwe dwarsliggers geplaatst en zijn de nieuwe rails gelast en afgewerkt. Op de spoorbrug is het spoor ook vernieuwd en zijn de wissels weer opnieuw aangesloten.
Op het station zelf is gewerkt aan de installaties onder de kappen. Daarnaast wordt het straatwerk bij perron 1 en 2 (westzijde) gelegd. Tegelijkertijd wordt er flink gebouwd aan het dak van de perronkappen én aan de opbouw van de 19e-eeuwse perronkap, compleet met dakbedekking
Komende week
De komende week ligt de focus op het straatwerk, het aanbrengen van markeringen en het plaatsen van meubilair op de perrons. De perronkappen krijgen hun dakbedekking, de steigers verdwijnen en de dakrandbeveiliging komt op zijn plek.
Op perron 4 is de opbouw van het paviljoen gestart. Aan de westzijde is de inrichting commerciële ruimte volop aan de gang. Langs de sporen komen hekken en schouwpaden.
Het deel op de brug over het Noord-Willemskanaal krijgt nieuw spoor. Daarnaast wordt seinen aangesloten, werkzonebordjes geplaatst en wordt de laatste hand gelegd aan de bovenleiding. In de bouwkuip van de busonderdoorgang gaat het werk aan de pompkelder door: komende week gaat de vloer erin.
Tot slot: een hoop testen. Komende week staat in het teken van systeemkeuringen en controles. Assentellers worden getest, de wisselverwarming gaat proefdraaien en er vinden testritten plaats.