Met de laptop naar de platenbeurs: “Zo voorkom ik dat ik dubbele exemplaren koop”

Liefhebbers van ouderwets vinyl waanden zich donderdag in het paradijs op de Vismarkt. Zij konden ook hun slag slaan op de platenbeurs bij de tientallen kraampjes die er stonden.

Vinyl leek met de komst van de CD verleden tijd te zijn, maar de ouderwetse schijf maakt al enige jaren een comeback. Niet alleen bij de ouderen. Ook bij jongeren vindt de traditionele grammofoonplaat weer gretig aftrek.

“Een jaar of 20, 30 geleden werden de platencollecties gewoon met het huisraad bij het afval gezet”, aldus een verkoper. Nostalgie, een ander warmer geluid en de grote tastbare hoes zijn de argumenten die de LP weer populair hebben gemaakt.

Een verzamelaar nam zelfs een laptop mee waar zijn collectie in staat: “Ik heb 10 tot 15 duizend platen. Zo voorkom ik dat ik dubbele exemplaren koop. Vooral bij singeltjes”.

Er waren niet alleen vinylschijven te vinden. Ook liefhebbers van CD ’s konden hun hart ophalen. De platenbeurs op de Vismarkt is er viermaal per jaar.