Categorieën: Nieuws

Provincie Groningen inventariseert uitstoot schadelijke stoffen bij 124 bedrijven

124 bedrijven in Groningen die voor hun milieuvergunningen onder verantwoordelijkheid van de provincie vallen, moeten uiterlijk 1 september 2019 aangeven of zij ‘zeer zorgwekkende stoffen’ uitstoten naar lucht en water, en welke stoffen dat precies zijn.

De desbetreffende bedrijven ontvangen vandaag een brief over deze inventarisatie. In totaal moeten de bekende hoeveelheden van 1400 stoffen die het RVM aanmerkt als ‘zeer zorgwekkend’ bestempeld worden geïnventariseerd en de uitstoot naar lucht en water vermeld worden. Op basis van de gegevens die de bedrijven uiterlijk 1 september aanleveren gaan de omgevingsdiensten bekijken of de verstrekte informatie volledig is en klopt. Eind 2020 moet het project klaar zijn.

Sinds 2016 moeten bedrijven de overheid elke vijf jaar een compleet overzicht geven van ‘zeer zorgwekkende stoffen’ die zij ondanks beperkende maatregelen nog steeds uitstoten. De drie noordelijke provincies hebben hiervoor een gezamenlijk project opgezet, om in kaart te brengen of bedrijven over de juiste en actuele vergunningen beschikken.

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

21 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden