Categorieën: Nieuws

PvdA moet door het stof voor nieuw college

Wil de PvdA plaats nemen in het toekomstige college van B&W, dan moet het afstand nemen van de ‘wethouderscultuur’ en van wethouder Frank de Vries, die als de verpersoonlijking daarvan gezien wordt. Dat blijkt uit de gesprekken die verkenner Henri Kruithof de afgelopen tijd gevoerd heeft. Volgens ingewijden staat ook de positie van Arjan de Rooij, de fractievoorzitter van de PvdA, ter discussie.

Met name VVD, CDA, Stadspartij, SP en D66 storen zich aan de autoritaire bestuursstijl van de PvdA en GroenLinks. De partijen vinden dat er sprake is van een ‘wethouderscultuur’ en een arrogante houding, met name rondom de tram. Dit geldt in het bijzonder voor wethouders Frank de Vries (PvdA) en Karin Dekker (GroenLinks). De partijen zeggen alleen met de PvdA in een nieuw college te willen stappen als hier verandering in komt. Wat VVD en CDA betreft zal dat in ieder geval moeten gebeuren zonder Frank de Vries.

Gezien het advies van Kruithof om te kiezen uit twee mogelijke coalities van elk vijf partijen, is het waarschijnlijk dat als de PvdA in een nieuwe coalitie komt, zij één van haar twee huidige wethouderszetels zal moeten inleveren. Gezien de huidige economische situatie is het niet waarschijnlijk dat er meer dan vijf wethouders in het college van B&W komen. Bij vijf coalitie-partijen, levert iedere partij dan één wethouder.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • Tijd voor een grote schoonmaak in de Groninger politiek. Er is lucht nodig. Daarbij zul je wel PvdA en GroenLinks nodig hebben want die hebben samen 14 zetels. Het is aan die partijen om eens de bakens intern te verzetten en nieuwe mensen naar voren te schuiven die anders denken dan de carrièrewethouders De Vries en Dekker.

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

20 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden