Brandweer Haren heeft een nieuwe tankautospuit ontvangen. Met het voertuig zal voorlopig nog niet worden uitgerukt: de komende periode wordt er eerst uitgebreid mee geoefend.
Vorig jaar december werd bekend dat het bedrijf Ziegler uit Winschoten 28 nieuwe tankautospuiten gaat leveren aan de Veiligheidsregio Groningen. De nieuwe voertuigen worden verdeeld over 21 kazernes in de regio. Behalve Haren krijgt ook het korps van Ten Boer een nieuw exemplaar.
De nieuwe wagen gaat op termijn de tankautospuit vervangen die in Haren sinds 2011 in dienst is. Met het nieuwe materieel gaat het Harense korps er flink op vooruit. Het voertuig beschikt over een 60 meter lange slang op haspel waarmee kleine branden snel geblust kunnen worden. Daarnaast is aan de buitenkant direct te zien hoeveel water er nog in de tank zit. Waar de pompbediende dit voorheen bij de pomp moest aflezen, is straks in één oogopslag zichtbaar hoeveel van de 3.000 liter watertank al is verbruikt. Ook is de cabine voor de manschappen ruimer opgezet en is het voertuig rondom voorzien van blauwe ledlampen, wat de zichtbaarheid tijdens spoedritten vergroot.
Een tankautospuit wordt binnen de Veiligheidsregio Groningen gezien als het basisvoertuig. Elke kazerne in de provincie beschikt over één of meerdere exemplaren. Het is vrijwel altijd de eerste wagen die ter plaatse is bij een incident. Het voertuig wordt niet alleen gebruikt om te blussen, maar heeft ook hulpverleningsapparatuur aan boord. Na de oefenperiode in Haren zal de wagen later dit jaar de oude tankautospuit definitief vervangen. Wanneer het korps in Ten Boer hun nieuwe wagen in ontvangst neemt, is nog niet bekend.
