Eric Bakker, foto Provincie Groningen
De Jongerenadviesraad van de provincie Groningen heeft woensdag de Klare Taal Bokaal 2025 uitgereikt aan statenlid Eric Bakker van Groninger Belang.
De prijs wordt jaarlijks toegekend aan het statenlid dat zich volgens de jongeren het meest duidelijk, begrijpelijk en toegankelijk uitdrukt tijdens de behandeling van de provinciale begroting.
De jongerenadviesraad let dan onder meer op begrijpelijkheid van taalgebruik, het vermijden van onnodig jargon, het tempo van spreken en non-verbaal gedrag. De raad wil met de prijs benadrukken dat politiek voor iedereen te volgen moet zijn, en in het bijzonder voor jongeren, die veel te winnen hebben bij heldere besluitvorming en betrokkenheid bij het bestuur.
Eric Bakker hield volgens de jongerenadviesraad een goed te volgen bijdrage aan het debat, zelfs met een lastig onderwerp als de begroting. “Om mee te doen moet je kunnen begrijpen wat er gezegd wordt,” stelt de raad. “Met deze bokaal laten wij zien dat het loont om helder en toegankelijk te spreken. Hopelijk moedigen we daarmee meer politici aan om rekening te houden met begrijpelijkheid.”
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…