Categorieƫn: Nieuws

Verkeer kiest gevaarlijke sluiproutes na miscommunicatie tussen gemeentes

Door miscommunicatie tussen de gemeentes Groningen en Midden-Groningen rijden hordes auto’s en vrachtwagens over veel te kleine wegen tussen Meerstad en Harkstede. Daardoor ontstaan verkeersgevaar en kapotte bermen, meldt Stadsblog Sikkom vrijdagavond.

De Hoofdweg in Harkstede is tot 24 juli dicht door wegwerkzaamheden. De gemeente Midden-Groningen gaf als omleidingsroute het Slochterdiep bij Meerstad. Maar ook deze weg is tot 25 juli dicht voor de bouw van een brug.

Nadat de fout werd ontdekt, werd een nieuwe, officiƫle omleiding ingesteld via Kolham en de A7. Maar dat is een lange omweg. Veel verkeer kiest daarom voor de korte route over de Kooilaan en Pilotenweg.

De kleine landbouwwegen zijn daar niet op berekend: bermen zijn door regen en zwaar verkeer kapotgereden en veranderd in modderig diepe sporen en plassen. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties, helemaal als voertuigen elkaar moeten passeren.

De gemeente Groningen wil samen met Midden-Groningen maatregelen nemen, zodat het verkeer toch de officiƫle route neemt.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

17 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden