Categorieën: Nieuws

Opnieuw extra geld in subsidiepot die volwassenen met krappe beurs laat sporten

Volwassenen die rond het bestaansminimum leven, kunnen al een aantal jaar een beroep doen op geld uit het Volwassenenfonds Sport & Cultuur van de gemeente. Daarmee kunnen ze bijvoorbeeld naar sport- of cultuurlessen. De regeling wordt steeds populairder, want het gemeentebestuur moet voor de tweede keer dit jaar extra geld in de subsidiepot stoppen.

Dat de pot vaak niet toereikend is, werd de afgelopen jaren al meermaals duidelijk. Maar dit jaar kwamen er zoveel aanvragen binnen dat in me het beschikbare budget al uitgeput was. Vanuit het armoedebeleid stopte de gemeente toen al een ton extra in de subsidiepot.

De vraag was echter zo groot, dat zelfs dit extra budget eind juni ook al volledig benut was. Daarom wil het gemeentebestuur nu nog eens zestigduizend euro in het Volwassenenfonds steken. Het geld gaat wel alleen naar inwoners die vorig jaar al naar zwemles, muziekles, fitness, voetbal, theater- of dansles gingen dankzij de regeling. Daarvoor wordt in totaal zestigduizend euro extra in de subsidiepot gestopt.

Tom Veenstra

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

2 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

3 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

4 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden