Categorieën: Nieuws

CDA start meldpunt over problemen met betaald parkeren: ‘Hopelijk meer impact als coalitie het van de inwoners zelf hoort’

De raadsfractie van het CDA in Groningen komt dinsdagmiddag met een meldpunt rond het betaald parkeren in de gemeente. De partij stelt dat het gevoerde beleid een grote en negatieve impact heeft op het dagelijkse leven van Groningers. Het meldpunt moet dat aan het gemeentebestuur laten zien.

“Wij vragen al jaren aandacht voor de problemen die worden veroorzaakt door betaald parkeren,” stelt CDA-raadslid Etkin Armut. “Van ouderen die geen bezoek kunnen ontvangen tot belachelijke tarieven moeten betalen, omdat de gemeente een vergunning weigert af te geven. Ik kan elke week wel bij het vragenuur zitten om de problemen aan te kaarten. Hopelijk heeft het meer impact als coalitiepartijen het van de inwoners zelf horen.”

Volgens de CDA-fractie wordt betaald parkeren uitgebreid naar wijken waar helemaal geen parkeerproblemen zouden zijn. De raadsfractie noemt de wijken Hoornse Meer en Corpus den Hoorn als voorbeelden. Armut: “Niet alleen bewoners moeten dealen met de ongemakken die betaald parkeren met zich meebrengen, ook ondernemers zijn de dupe. De hoge vergunningskosten zijn niet op te hoesten voor een bakker, slager, bloemist of kapper. Zeker naast alle andere gemeentelijke lasten die zij al hebben. Het is funest voor de leefbaarheid van onze wijken.”

Het CDA roept alle inwoners van de gemeente op ervaringen met betaald parkeren te delen via een speciale website van de partij.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

34 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden