Categorieën: Nieuws

Gemeente investeert in onderhoud noordelijke wijken

De gemeente gaat flink investeren in het onderhoud van de noordelijke buurten. Het gaat om een jaarlijks bedrag van 850.000 euro. Er wordt gebruik gemaakt van een nieuwe aanpak om ervoor te zorgen dat dat er meer soorten planten en groen aanwezig is.  

De wijken die behoren tot de nieuwe aanpak zijn onder andere Vinkhuizen, Selwerd, De Hoogte en Beijum. Wethouder Mirjam Wijnja (GroenLinks) vindt het een belangrijke investering om ervoor te zorgen dat de kloof in ongelijkheid tussen deze wijken en de rest van de gemeente wordt verkleind: “We weten dat de buurt waarin je opgroeit van invloed is op je kansen. We zorgen dat we het niveau van het onderhoudsbeheer omhoog brengen zodat we in ieder geval een poging doen om de kloof op dat punt te dichten.”

De nieuwe aanpak focust zich vooral op de biodiversiteit. “En dat kun je juist doen door het beheer en onderhoud”, zegt Wijnja. “In de noordelijke wijken gaan we al vooruit lopen op die manier van werken. Het wordt daar niet alleen schoner. We gaan ervoor zorgen dat stoepen toegankelijker worden, maar we zorgen er ook voor dat de biodiversiteit daar extra toeneemt.”

De inwoners van de wijken kunnen verwachten dat deze aanpak duidelijk zichtbaar wordt. “Het gras zal in de maand mei bijvoorbeeld hoger staan”, zegt William van den Hooff van Stadsbeheer Groningen. “Er komt meer vergroening in de wijk met andere plantensoorten. Dat ga je wel merken.”

 

Maarten Siepel

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

6 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

10 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

10 uur geleden