Foto via Rijksuniversiteit Groningen
Bestuurders Hans Biemans (RUG), Petra Smeets (Hanze) en Bram Pikkemaat (ACLO) hebben vrijdagochtend een overeenkomst ondertekend, die vervangende nieuwbouw voor het Sportcentrum op de Zernike Campus mogelijk maakt.
De afspraken die vandaag zijn vastgelegd, gaan over de financiering van het nieuwe sportcomplex in de komende jaren. Eind september werd al bekend dat er rekening wordt gehouden met een geldbedrag van ruim dertig miljoen euro voor het nieuwe sportcentrum. Over het ontwerp en de plek waar het nieuwe sportcentrum gaat komen, wordt de komende periode verder gepraat.
Het huidige Sportcentrum op Blauwborgje stamt uit 1967 en is door de jaren heen meermaals uitgebreid en verbouwd. Maar volgens de drie organisaties zijn inmiddels niet alleen de ruimtelijke grenzen van het complex ruimschoots bereikt. Ook is het complex flink verouderd. “Om het in sporttermen te zeggen: het huidige sportcomplex zit echt wel in de blessuretijd”, vertelt Bram Pikkemaat, student-voorzitter van het dagelijks bestuur van de ACLO. “We zijn dan ook ontzettend blij met de stap om een nieuw Sportcentrum te kunnen realiseren. Op deze manier kan de ACLO ook in de toekomst een aantrekkelijk sportaanbod blijven bieden aan de ruim 19.000 sportende studenten en 51 studentensportverenigingen.”
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…