Categorieën: Nieuws

Partij voor de Dieren opent ‘Meldpunt Bomen en Biomassa’ in Groningen

De Partij voor de Dieren heeft vrijdag een nieuw meldpunt geopend, waarop naast kapvergunningen ook biomassa-installaties kunnen worden aangemeld. De fractie wil zo een beter overzicht krijgen van klachten uit de provincie.

De gemeentelijke en provinciale fractie maken zich grote zorgen over het verlies aan bomen en de toename van biomassacentrales. In 2019 begon de fractie daarom al een bomen-meldpunt, waar kapvergunningen op weergegeven worden. Het nieuwe meldpunt duidt nu ook plekken aan waar hout wordt verbrand voor de opwekking van stroom of warmte.

Met de meldingen hoopt de Groninger fractie een zo compleet mogelijk overzicht te krijgen van de soorten klachten en de locaties van kap en typen biomassacentrales. Daarmee wil de partij betrokkenen en geïnteresseerden op de hoogte houden van actuele ontwikkelingen en druk uitoefenen op gemeenten en provincie. “We merken dat inwoners zien dat er veel gekapt wordt en tegelijkertijd nergens makkelijk kunnen inzien welke kapvergunningen in de buurt zijn aangevraagd. Wij hebben de kapvergunningen nu op een eigen kaart gezet!”

Bomen worden teveel gezien als zomaar een grondstof, zo stelt Ankie Voerman, voorzitter van de Groninger Statenfractie: “Bossen, singels en solitaire bomen zijn onmisbaar voor de instandhouding van de biodiversiteit. Daarnaast zijn bomen als “eters van CO2” essentieel in de strijd tegen klimaatverandering.”

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

33 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden