Categorieën: Nieuws

JOVD teleurgesteld in VVD-gedeputeerde over niet plaatsen kerncentrale

De JOVD Groningen is teleurgesteld na de uitspraak van VVD-gedeputeerde Mirjam Wulfse over het niet willen plaatsen van een kerncentrale in de Eemshaven. Wulfse heeft aangegeven dat er in de Eemshaven alleen plek is voor windmolens en waterstofcentrales.

Tom Boer is voorzitter van JOVD Groningen. Hij is ernstig geschrokken van deze uitspraak. “Na een lange strijd is de landelijke politiek eindelijk bereik te kijken naar kernenergie. Het is ongelofelijk dat notabene een gedeputeerde van de VVD tegen de plannen is.” De JOVD is zelf groot voorstander van kernenergie en vinden kernenergie belangrijk voor Groningen om de koppositie in de energietransitie te nemen. Een kerncentrale waarbij thorium wordt gebruikt kan daarbij uitstekend worden toegepast. “Als we in Groningen geen stabiele energiebron neerzetten zullen we in de toekomst altijd afhankelijk blijven van anderen.”

De JOVD noemt het belangrijk dat er ook gekeken wordt naar waterstof en windenergie. Echter om nu al kernenergie de deur te wijzen vinden de jonge liberalen onbegrijpelijk. “Het is een kans voor Groningen om bedrijven en investeringen in de provincie aan te trekken. Door de toegankelijkheid en de ruime opzet is Eemhaven een zeer geschikte plek om een kerncentrale te plaatsen. Veel Groningers en bedrijven zullen profiteren van de groei in werkgelegenheid en er in de toekomst baat bij hebben dat de provincie beschikt over een stabiele stroombron.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

58 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

2 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

4 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden