Categorieën: Nieuws

Noorderlicht krijgt eenmalig 100 duizend euro

De Stichting Noorderlicht krijgt een eenmalige extra bijdrage van 100 duizend euro van de steden Groningen en Leeuwarden en de drie noordelijke provincies.

Noorderlicht, een instelling voor artistieke fotografie, heeft na de zware Rijksbezuinigingen vanaf 2013 een moeilijke periode gehad. Toch bleef Noorderlicht doorgaan met het organiseren van fotomanifestaties, de fotogalerie in Groningen en reizende tentoonstellingen over de hele wereld.

De overheden steunen Noorderlicht nu, om te zorgen dat de activiteiten van dit jaar naar behoren kunnen plaatsvinden. Volgende week wordt duidelijk hoeveel Rijkssubsidie de stichting de komende jaren krijgt.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • tja, hoe lang duurt het nog dat er subsidie is voor kunst. wat dat betreft zijn de media de kanarie in de kolenmijn. een benauwde situatie!

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

6 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

58 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden