Basisbaan aflevering #2: Na vijftien jaar wachten houdt Hassan de binnenstad op orde

In de tweede aflevering van Basisbaan zien we hoe Hassan als assistent-fietssteward de binnenstad op orde houdt. Hassan komt uit Somalië en heeft vijftien jaar moeten wachten voor hij aan het werk kon.

Basisbaners doen werk dat goed bij hen past en waarmee ze de leefbaarheid in buurten en wijken verbeteren. De taken die ze uitvoeren zijn speciaal voor hen uitgezocht en ze hoeven niet meer te solliciteren naar een reguliere baan.

De Basisbaan is een typisch Groningse vinding en Groningen is een van de weinige gemeenten in Nederland waar dit middel wordt toegepast om mensen een zinvol leven te geven en te werken aan de Groningse samenleving en de leefbaarheid in de gemeente. Het is de bedoeling dat er dit jaar (2026) in Groningen 250 Basisbaners aan het werk zijn bij overheid- en maatschappelijke organisaties.

De stad en de dorpen in de gemeente Groningen veranderen voortdurend. Er wordt gebouwd, gesloopt en verduurzaamd. In Bouwstof belichten we om week één van deze ontwikkelingen.


Je kijkt alle afleveringen van Basisbaan terug via deze link.