Foto: Joris van Tweel
De rechtbank in Groningen heeft donderdag besloten dat er extra onderzoek nodig is in de strafzaak tegen een 27-jarige man uit Groningen. De man wordt verdacht van poging tot doodslag op zijn drie maanden oude baby.
Twee weken geleden eiste justitie drie jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk. De advocaat vroeg om vrijspraak. De uitspraak werd donderdag verwacht, maar de rechtbank vindt dat ze nog geen goede beslissing kan nemen. Een forensisch arts van het NFI moet worden opgeroepen voor extra vragen over het letsel van het kind. De zaak is daarom heropend en voor onbepaalde tijd geschorst.
Het OM verdenkt de man ervan dat hij ruim twee jaar geleden, op de eerste ‘papadag’ van de man, zijn zoontje van drie maanden met zijn gebalde vuist heeft geslagen. Even later zag hij de baby grauw en apathisch op de bank liggen en belde hij zelf de hulpdiensten.
In het ziekenhuis werd bij de baby ernstig hersenletsel geconstateerd. Het kind had meerdere bloeduitstortingen in de hersenen, twee gebroken ribben en netvliesbloedingen. Volgens artsen moet dat gebeurd zijn door hevig schudden, het hoofdje hard te stoten of de baby op de grond te gooien. De officier van justitie vermoedt dan ook dat er die avond meer is gebeurd dan de verdachte toegaf.
De advocaat van de man pleit voor vrijspraak, want het stel woont inmiddels weer samen en het kind lijkt geen blijvend letsel te hebben overgehouden.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…