Foto: via fcgroningen.nl
FC Groningen heeft zaterdagmiddag de oefenwedstrijd tegen NEC met 2-1 verloren. Het duel werd gespeeld op Sportpark Boerbos in Rolde.
De wedstrijd kende een afwijkend format: er werd eerst twee keer dertig minuten gevoetbald en daarna nog één keer drie kwartier. Dit betekende dat de meeste selectiespelers 60 of 75 minuten in actie kwamen. De overige minuten werden ingevuld door andere selectiespelers. De 2.100 toeschouwers zagen voor het eerst doelman Etienne Vaessen en aanvaller Thom van Bergen in actie. Vanwege internationale verplichtingen eerder deze zomer mochten zij later instromen. Ook nieuwelingen Oskar Zawada en Tyrique Mercera debuteerden in het groen-witte shirt.
Na zestig minuten stond het 0-1 voor NEC dankzij een doelpunt van Kento Shiogai. In het laatste drie kwartier van de oefenpot kwam FC Groningen na negentig minuten langszij via spits Brynjólfur Willumsson. Hij scoorde daarmee zijn tiende treffer in de voorbereiding. Vlak voor tijd kopte Koki Ogawa namens NEC de 1-2 over de doellijn. FC Groningen kreeg in de slotfase nog een aantal grote kansen om met minimaal een gelijkspel Rolde te verlaten, maar tot scoren kwam de ploeg van trainer Lukkien niet meer.
Lukkien maakte zaterdag bekend dat Stije Resink de nieuwe aanvoerder is voor het aanstaande seizoen. De volgende oefenwedstrijden van FC Groningen zijn volgend weekend in Zeeland. Zaterdag 25 juli wordt geoefend tegen het Schouws Elftal. Een dag later staat de oefenwedstrijd tegen het Belgische Beerschot op het programma.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…