Categorieën: Nieuws

Petitie moet Den Haag bewegen studentensport in Stad betaalbaar te houden: ‘Dit gaat niet om een paar tientjes’

Studentensportorganisaties zijn een petitie gestart tegen kabinetsplannen die sport voor studenten fors duurder maken. Verschillende landelijke (sport)organisaties voor studenten, waaronder de ACLO in Groningen, roepen de Tweede Kamer op dit beleid te herzien.

De Rijksuniversiteit Groningen betaalt nu mee aan studentensportorganisatie ACLO. Daarvoor werd de universiteit tot nu toe gecompenseerd door Den Haag. Studenten betalen hierdoor slechts zestig euro per jaar voor toegang tot alle faciliteiten. Die bijdrage moet mogelijk stoppen als het kabinet haar plannen doorzet, waardoor het sporten voor studenten in Stad veel duurder wordt.

“De studenten zouden volgend jaar eigenlijk 75 euro gaan betalen”, zegt Nienke Edelman, voorzitter van ACLO Studentensport Groningen. “Dat gaat echt naar honderden euro’s als de bijdrage van het kabinet wegvalt. Het gaat niet om een paar tientjes extra in ieder geval.”

Duizenden studenten de dupe

Volgens Edelman raakt het nieuwe kabinetsbeleid heel veel studenten in Stad. In Groningen maken ongeveer 21.000 studenten gebruik van de ACLO: “Het betekent soms dat zij niet meer kunnen sporten en dat sport alleen nog maar beschikbaar wordt voor de studenten die daar de middelen voor hebben. De rest kan dat niet doen.”

Door gebrek aan sport zijn studenten niet alleen minder fit, want volgens Edelman werkt het voorgenomen beleid ook door op sociaal gebied: “Het is ook alles wat erbij komt kijken. De algehele gezondheid, zowel fysiek als mentaal. Het is toch een uitlaatklep voor studenten, waar hun vriendengroep wordt gemaakt. En dat komt dan allemaal weg te vallen.”

Petitie

De petitie is inmiddels al zo’n 20.000 keer ondertekend. “Maar we sporen iedereen alsnog aan om te tekenen. Hoe meer handtekeningen, hoe beter natuurlijk,” zegt Edelman. “Want een studententijd zonder sport is gewoon niet realistisch.”

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

9 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden