Categorieën: Nieuws

RSP en ROOD protesteren bij Stadsschouwburg tegen NAVO

De Revolutionaire Socialistische Partij (RSP) en ROOD hebben de afgelopen dagen geprotesteerd bij de Stadsschouwburg tegen de NAVO. In de schouwburg vond een theateravond plaats over de rol van de NAVO in een veranderende wereld.

“Het was een avond die bedoeld was om de NAVO in een positief daglicht te stellen en om kritiekloos haar militaire tol te promoten”, vertelt woordvoerder Dennis Molema. RSP en ROOD waren met ongeveer veertig demonstranten aanwezig. “Op creatieve wijze zijn we het gesprek aangegaan met bezoekers en voorbijgangers. Zo hebben we pamfletten uitgedeeld die vermomd waren als officieel programmaboekje. Daarmee hebben we op een ludieke, maar scherpe wijze, de militaristische inhoud van het evenement ter discussie gesteld. Ook hebben we banners en bordjes laten zien met daarop leuzen tegen oorlog.”

“Publiek wakker schudden”
Molema: “De NAVO wordt gepresenteerd als vredesorganisatie, maar in werkelijkheid is zij medeverantwoordelijk voor oorlogen, wapenwedlopen en internationale spanningen. Wij willen met deze actie het publiek wakker schudden en wijzen op de noodzaak van een ander buitenlandbeleid, gestoeld op vrede, solidariteit en internationale rechtvaardigheid.”

NAVO
In de Stadsschouwburg liet de NAVO een heel ander geluid horen. Zij stellen dat door de Russische invasie in Oekraïne oorlog ineens geen ver-van-ons-bedshow meer is. Steeds vaker voelen we ook de directe gevolgen van de oorlog, zoals cyberaanvallen en sabotageacties. Kunnen we onze vrije en open samenleving beschermen? En kunnen we blijven rekenen op de steun van de Verenigde Staten binnen de NAVO? Aan de hand van historische beelden, verhalen en analyses maakten verschillende sprekers duidelijk dat de NAVO na meer dan 75 jaar nog altijd cruciaal is voor het beschermen van de vrijheid.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

14 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden