Categorieën: Nieuws

Man uit Friesland (23) vrijgesproken van mishandeling op festival Helden van Oranje

Een 23-jarige man uit het Friese Burgum is vrijdag vrijgesproken van mishandeling tijdens het Helden van Oranje-festival in het Stadspark van twee jaar geleden. De rechtbank vindt dat er te weinig bewijs is dat hij degene was die het slachtoffer schopte.

Het incident gebeurde in april 2023. Een 48-jarige man uit Harkema raakte toen zwaargewond. Hij werd geslagen en tegen zijn gezicht geschopt. Daarbij liep hij meerdere botbreuken op. De mishandeling werd gefilmd en de beelden gingen rond op sociale media. De verdachte zei zelf dat hij op de beelden te zien is, maar ontkende dat hij heeft geschopt.

Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie nog een taakstraf van 160 uur tegen de verdachte. Volgens het OM was op camerabeelden te zien dat hij het slachtoffer schopte. Een getuige wees hem ook aan.

De rechtbank ging daar niet in mee. De rechters vonden de bewijzen niet sterk genoeg. Volgens de rechtbank is niet vast te stellen dat hij de man heeft mishandeld. Daarom is hij vrijgesproken. Er was maar één getuige die hem herkende. En de camerabeelden waren volgens de rechtbank niet duidelijk genoeg om zeker te weten dat hij de dader was.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden