Foto: Rieks Oijnhausen
De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe verbinding over ruim een week open gaat voor het publiek.
De tunnel is vrijwel op dezelfde plek gekomen als waar tot april 2020 de Esperantokruising was. De spoorwegkruising stond bekend als één van de meest onveilige plekken in de stad Groningen. Fietsers, auto’s en bussen moesten hier samen vanuit verschillende richtingen het spoor oversteken. De voorrangsregeling was er niet voor iedereen duidelijk. Met de komst van een vierde spoor tussen het Hoofdstation en Groningen Europapark moest de overweg gesloten worden.
De Esperantotunnel is bedoeld voor fietsers en voetgangers en maakt deel uit van de fiets- en wandelroute die van oost naar west door het Zuiderplantsoen loopt. De route verbindt de Herewegbuurt met de Oosterpoortbuurt. Afgelopen herfst dreigde de planning van het project in gevaar te komen. Er bleek sprake van een verzakking als gevolg van de bouwwerkzaamheden. Voor de zekerheid werd de verdiepte ligging van de Zuidelijke Ringweg enkele uren afgesloten. Ook konden er een week lang geen treinen rijden. Uiteindelijk bleek de tegenvaller opgevangen te kunnen worden in de planning van het project.
Ondanks dat er nu asfalt ligt, kan er nog geen gebruik worden gemaakt van de tunnel. Een nieuwsfotograaf vertelt dat er hekken staan die de doorgang belemmeren. Maar het wachten duurt niet lang meer: de tunnel opent naar alle waarschijnlijkheid op 8 mei.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…