Categorieën: Nieuws

Doorfietsroute Assen – Groningen klaar tussen Meerwegbrug en de Witte Molen

Het gedeelte van de Doorfietsroute Assen – Groningen tussen de loswal ter hoogte van de Meerwegbrug in Haren en tankstation de Witte Molen is maandag in gebruik genomen.

De werkzaamheden op dit traject zijn nog niet helemaal klaar. Als de weersomstandigheden het toelaten wordt onder andere de belijning aangebracht. De delen ter hoogte van de P+R-tunnel tot de Meerweg en de loswal, net ten zuiden van de Meerweg, worden uiterlijk in 2026 verbreed en aangepast naar een betonfietspad. Volgens de provincie Groningen duurt dit langer, omdat er kabels en leidingen verlegd moeten worden. Ook is er tijd nodig om de draagkracht van de ondergrond te verstevigen.

De 2,2 kilometer lange route van het vier meter brede fietspad tussen de Meerwegbrug en de Witte Molen loopt parallel aan het Noord-Willemskanaal en de A28. Bij Haren wordt de route later aangesloten op de bestaande Doorfietsroute vanaf de fietstunnel onder de A28 bij P+R Haren tot Groningen-Zuid.

De fietsverbinding tussen Assen en Groningen moet uiteindelijk één lange Doorfietsroute van 27 kilometer lang worden. Daarvan is op dit moment 18,5 kilometer aangelegd. Het gedeelte bij de Hooidijk, het traject tussen de aansluiting bij de brug De Punt (Groningerstraat) en de Oosterbroeksebrug, wordt nu uitgevoerd door de provincie Drenthe. Tijdens deze werkzaamheden kunnen fietsers hun route vervolgen door de tunnel onder de A28 ter hoogte van de Witte Molen. Fietsers komen dan via de route langs de Oostzijde van de A28 (Punterweg) ter hoogte van de A28 op de Groningerstraat. Het deel bij de Witte Molen is op dit moment in voorbereiding door de provincie Groningen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

12 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

12 uur geleden