Categorieën: Nieuws

Chinees Nieuwjaar onder grote belangstelling gevierd in Forum (foto’s)

In Forum Groningen is zondag onder grote belangstelling het Chinees Nieuwjaar gevierd. In de huiskamer van de binnenstad was een demonstratie van wushu/kung fu-vereniging Bao Trieu/Blijd te zien.

“Het was opnieuw een groot succes”, vertelt Earl Blijd. “We bieden dit inmiddels al verschillende jaren achter elkaar aan, dus je kunt zo langzamerhand echt spreken van een traditie. We hebben een mooi programma aan kunnen bieden. Het was ook behoorlijk druk in het centrale deel van het gebouw. Ik denk dat het qua belangstelling net zo druk was als vorig jaar. Dat is opvallend, want in vergelijking met eerdere edities heb ik niet echt reclame gemaakt. Ik heb geen posters en flyers uitgedeeld. Klaarblijkelijk zit deze dag al echt in de systemen bij de mensen, waarop ze zeggen even naar het Forum te gaan.”

Chinees Nieuwjaar
Het Chinees Nieuwjaar, dat ook wel het lentefeest wordt genoemd, wordt gevierd op de eerste tot en met de vijftiende dag van de eerste maand van de Chinese kalender en wordt traditioneel gevierd met drakendansen en leeuwendansen. De Chinese nieuwjaarsperiode eindigt met het lantaarnfeest, op de vijftiende dag van het nieuwe jaar. Dit jaar is het het Jaar van de Hout Slang.

Tekst gaat verder onder de foto’s:

“We kregen veel complimenten”
Blijd en zijn team presenteerden verschillende onderdelen: “We hebben de drakendans laten zien, maar ook de leeuwendans. Op deze dag kunnen we op een hele mooie manier laten zien wat we als vereniging doen. Dus de kinderen komen aan bod, die als drakenkindertjes actief waren, maar ook de ouderen, waarbij we bijvoorbeeld een interne stijl van tai chi presenteerden. En weet je wat zo leuk is? De reacties die we na afloop ontvingen. Er werden zoveel complimenten uitgedeeld. Dat maakt ons heel blij.”

“Goed kunnen oefenen”
Het programma dat Blijd en zijn team presenteerden, daar is hard voor geoefend: “Het probleem is dat het lastig is om het complete team in de voorbereiding bij elkaar te krijgen. Om bijvoorbeeld een drakendans uit te voeren, heb je verschillende mensen nodig. Maar probeer in deze maatschappij maar eens iedereen op dezelfde plek te krijgen. Iedereen heeft het druk. Toch hebben we goed kunnen oefenen en hebben we vanmiddag een mooie show neer kunnen zetten.”

“Leuk om te laten zien hoe wij met deze feestdagen omgaan”
Blijd is ook tevreden dat het inmiddels een traditie aan het worden is. “Wereldwijd wordt het Chinese Nieuwjaar gevierd. In Groningen doen we dat op deze manier. Dat is heel mooi. Het is helemaal niet ons primaire doel om als vereniging mensen aan te trekken. Het is leuk om aan de bevolking te laten zien hoe wij met deze feestdagen omgaan.”

Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

6 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

10 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

10 uur geleden