Categorieën: Nieuws

Janette Bosma nieuwe fractievoorzitter PvdD

Janette Bosma is per 1 februari de nieuwe fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren in de gemeenteraad. De huidige fractievoorzitter Wesley Pechler doet een stapje terug.

Wesley Pechler: “Ik ben ontzettend trots op wat we als Partij voor de Dieren en als coalitie in Groningen bereiken. Na ruim zeven jaar in de gemeentepolitiek merk ik alleen wel dat mijn energie niet meer op het niveau is dat onze kiezers en de dieren van ons mogen verwachten, dus doe ik een stapje terug en geef ik het stokje met het volle vertrouwen over aan Janette Bosma.”

Bosma is sinds 2022 raadslid met de portefeuille: cultuur, gezondheid, sport, zorg en welzijn, vluchtelingen, diversiteit en evenementen. Eerder werkte zij voor de Provinciale Statenfractie. Naast haar functie als raadslid werkt Janette bij onderwijsinstelling Noorderpoort. “Ik ga me met veel liefde en toewijding inzetten als fractievoorzitter en ben erg gelukkig met het vertrouwen van de fractie en weet zeker dat we ons het komende jaar vol energie inzetten voor natuur, dier en milieu.”

Wesley Pechler stopt niet, hij blijft aan tot het einde van deze raadsperiode, maart 2026.

Ecco van Oosterhout

Recente berichten

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 minuten geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

21 minuten geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

59 minuten geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

2 uur geleden

Tbs met dwangverpleging voor Stadjer die zoontje vermoordde

De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…

4 uur geleden

Gemeente presenteert wensbeeld voor Hortus Haren

Het gemeentebestuur heeft een wensbeeld voor de Hortus Botanicus in Haren vastgesteld op basis van…

5 uur geleden