Categorieën: Nieuws

In Forum Groningen wordt weer goedkopere koffie geschonken: “Heel erg blij mee”

In Forum Groningen is er weer goedkopere koffie beschikbaar voor bezoekers. Daarmee is gehoor gegeven aan een oproep van de fracties van Student & Stad en de SP.

Sinds de opening van het gebouw in 2019 werd in café Stach op de begane grond goedkope koffie geschonken. Het ging om filterkoffie in een pot. Voor deze koffie werd een lagere prijs gevraagd dan de koffie van versgemalen bonen. Tijdens de coronacrisis is de goedkopere filterkoffie van de menulijst gehaald en is het concept van goedkopere koffie tijdelijk stopgezet.

“Sinds kort weer beschikbaar”
“Wij hebben daar samen met de SP in 2023 bezwaar tegen gemaakt”, vertelt Olivier van Schagen van Student & Stad. “Het Forum is de huiskamer van de stad en daarom moet juist op deze plek goedkopere koffie beschikbaar zijn. De wethouder heeft toen een toezegging gedaan dat ze hierover met het Forum in gesprek wilde. Sinds kort is er weer goedkopere koffie beschikbaar. Niet bij café Stach maar bij een koffieautomaat op de eerste verdieping.”

“Studenten hebben een beperkt budget”
Van Schagen is blij: “Ja, heel blij. Nu kunnen ook minder bedeelde mensen er een kopje koffie drinken. Het gebouw wordt bijvoorbeeld veel gebruikt door studenten. Studenten hebben vaak een beperkt budget en zijn blij met betaalbare opties. Met de koffieautomaat is het nu wel mogelijk om tegen een gereduceerd tarief koffie te drinken.”

Portemonnee
Ook blijdschap bij de SP. Hans de Waard: “Het Forum moet de huiskamer van Groningen zijn. In een goede huiskamer hoort koffie te zijn, waar iedereen gebruik van moet kunnen maken. Ongeacht de dikte van je portemonnee.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden