Categorieën: Nieuws

Zaterdag 30 november vredesmanifestatie op Grote Markt

De organisatie ‘Groningers voor Vrede’ roept alle Groningers en Groningse organisaties op om zaterdag 30 november deel te nemen aan een vredesmanifestatie op de Grote Markt.

Na een kort welkomstwoord volgt een vredige wandeling van ongeveer een half uur door de binnenstad. De situatie op veel plekken in de wereld schreeuwt om vrede, aldus de organisatie. Daarom vraagt ze aan de deelnemers om alleen spandoeken, borden en afbeeldingen met vredessymbolen en -teksten te gebruiken. Weer terug op de Grote Markt is er een slotwoord, gevolgd door een minuut stilte, om de mensen te gedenken die op dit moment te maken hebben met ernstige schending van hun mensenrechten.

Via de vredesmanifestatie wordt de Nederlandse regering met klem verzocht om zich te houden aan de verdragen ten aanzien van mensenrechten, oorlog en genocide. Verder moet Den Haag zich ervoor inzetten dat andere regeringen die verdragen ook eerbiedigen. Ook moeten instellingen als Internationaal Gerechtshof en Internationaal Strafhof (meer) gezag krijgen.

Verder moet de regering ervoor zorgen dat de Nederlandse burgers geleerd wordt vreedzaam conflicten en verschillen van mening op te lossen, onder meer door lessen op basisscholen, (buurt-)bemiddeling en inclusieve besluitvorming. Tenslotte met het Rijk minstens evenveel geld investeren in vrede als in het leger.

Gert van Akkeren

Recente berichten

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 minuut geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden