Foto: Bruno Rijsman - Wageningen and Groningen (Netherlands, July-August 2020) - 55, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101763000
Sebastiaan de Bie heeft vrijdagavond de 38ste editie van het Groninger Studenten Cabaret Festival gewonnen. Het evenement vond plaats in de Stadsschouwburg.
De Bie nam het in de finale op tegen Rashid Dijks en Bram van der Snel. De drie moesten met hun cabaretprogramma de jury en het publiek zien te imponeren. De 25-jarige De Bie bracht een persoonlijk verhaal waarbij het ging over sociaal ongemak. Dat onderwerp sprak de jury aan. De jury omschreef het als een ongemakkelijk en kwetsbare bijdrage waarin veel herkenning zat. Naast de juryprijs won De Bie ook de publieksprijs.
De persoonlijkheidsprijs, die gezien moet worden als een aanmoedigingsprijs, ging naar Aren Scholte. Het Groninger Studenten Cabaret Festival begon afgelopen woensdag. Na een halve finale gingen er drie kandidaten door naar de finale. Deze drie kandidaten gaan volgend jaar, vanaf januari, een tour doen langs diverse theaterzalen in het land. Eerdere winnaars van de prijs waren Jochem Meijer en Theo Maassen.
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…