Categorieën: Nieuws

Nieuwe naam voor Peter Petersenschool in Haren: ’t Wilde Woud

De Peter Petersenschool in Haren heeft vanaf woensdag een nieuwe naam: ’t Wilde Woud. Daarmee stapt de school af van haar voormalige dubieuze naamgever.

De voormalige naamgever, de Duitse pedagoog Peter Petersen (1884-1952), was de bedenker van het Jenaplan-onderwijs. Hij schreef in de jaren dertig en veertig echter allerlei artikelen vol nazisympathieën en was een aanhanger van de rassenleer van Adolf Hitler.

De afgelopen jaren hebben diverse Duitse scholen die naar Petersen vernoemd waren hun naam veranderd. De school in Haren volgt nu dat voorbeeld. Tijdens de opening van de kinderboekenweek werd woensdagochtend, in bijzijn van ouders, kinderen en het schoolteam, de nieuwe naam van de school bekend gemaakt: ’t Wilde Woud. De nieuwe naam is afkomstig van de titel van het kinderboek ‘Geheimen van het Wilde Woud’ van Tonke Dragt.

Leerling ’t Wilde Woud schrijft winnend Kinderboekenweekgedicht

De nieuwe naam moet wel een uitstekende keuze zijn geweest, want het lot bracht de school en kinderboeken woensdag op nog een leuke manier samen. Het ingezonden gedicht van de 10-jarige Liva Knol, leerling op de school, werd gekozen tot het ‘Kinderboekenweekgedicht’ van het jaar uit meer dan 250 inzendingen uit heel Nederland.

Liva was daarom niet bij de presentatie van de nieuwe schoolnaam in Haren, maar in Utrecht. Ze mocht haar gedicht voordragen tijdens de landelijke opening van de Kinderboekenweek.

Tom Veenstra

Recente berichten

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 minuten geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

25 minuten geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

1 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

2 uur geleden

Tbs met dwangverpleging voor Stadjer die zoontje vermoordde

De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…

4 uur geleden

Gemeente presenteert wensbeeld voor Hortus Haren

Het gemeentebestuur heeft een wensbeeld voor de Hortus Botanicus in Haren vastgesteld op basis van…

5 uur geleden