Screenshot uit nieuwjaarswens burgemeester Koen Schuiling
De Groninger burgemeester Koen Schuiling, tevens voorzitter van de Veiligheidsregio Noord, is zwaar teleurgesteld dat de spreidingswet wordt afgeschaft.
Die afschaffing is één van de plannen in het hoofdlijnen-akkoord van de formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB. “Het effect zal zijn dat veel gemeenten gaan weigeren, asielzoekers op te nemen. Maar intussen staan die mensen wel op de stoep in Ter Apel. We doen al lange tijd een enorm beroep op de omwonenden, het COA, het IND en de politie, om die mensen enigszins op te vangen”, aldus Schuiling.
Maar er zijn ook positieve punten te vinden in het akkoord, aldus Schuiling. De vier partijen zijn voorstander van de aanleg van de Lelylijn, tussen de Randstad en Groningen, en van de Nedersaksenlijn, van Groningen via Emmen naar Enschede.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…