Categorieën: Nieuws

Bewoners kunnen woensdag inspreken over plannen Stadshavens

Wie zijn of haar stem wil laten horen over de plannen voor de nieuwe woonwijk Stadshavens, kan aanstaande woensdagavond inspreken tijdens een inspraakbijeenkomst. 

Tijdens de inspraakbijeenkomst kunnen bewoners de raadsleden vertellen wat ze vinden van de plannen voor de nieuwe woonwijk rond het Eemskanaal, tussen het Damsterdiep en de Sontweg.

Stadshavens moet een groene, stedelijke wijk worden met in totaal 3.300 woningen, 33.000 m² commerciële en maatschappelijke bedrijfsruimte en een Havenpark. Om daarvoor plaats te maken, verdwijnt het bedrijven- en industrieterrein dat nu langs het Eemskanaal ligt.

Raadsvoorstel

Het college van B&W heeft een raadsvoorstel voorgelegd aan de gemeenteraad. Op 15 mei zal de gemeenteraad daarover stemmen. De eerste bouwwerkzaamheden worden in 2026 verwacht.

Zienswijzen

De gemeente vroeg inwoners en organisaties al eerder dit jaar voor feedback op het omgevingsplan. De gemeente ontving zo’n 34 reacties, oftewel ‘zienswijzen’. Die hebben niet tot wijzigingen in het plan geleid.

Aanmelden

Wie woensdag wil inspreken tijdens de sessie van de gemeenteraad in de raadszaal van het Stadhuis, dienst zich van tevoren aan te melden bij de griffie van de gemeenteraad via griffie@groningen.nl of 050 367 77 02. De inspraaksessie is woensdagavond 17 april van 21.00 tot 22.00 uur.

Denise Overkleeft

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden