Categorieën: Nieuws

Gemeente overweegt hoger beroep tegen Hockeyclub Groningen in zaak rond ‘gelijk speelveld’

De gemeente Groningen is niet van plan om voor Hockeyclub Groningen een uitzondering te maken binnen het ‘gelijke speelveld’ rond sportclubs en huurtarieven. Daarom overweegt het gemeentebestuur een gang naar het gerechtshof.

De gemeente bood vorig jaar, onder de noemer ‘gelijk speelveld’, een groot aantal verenigingen dezelfde huurvoorwaarden aan. Bij Hockeyclub Groningen (voorheen GHHC) stuitte dat echter op verzet. In een huurovereenkomst uit 2014 staat dat deze alleen opgezegd mag worden bij een gedwongen verhuizing. De gemeente wil de overeenkomst toch ontbinden, mede vanwege het feit dat Haren is opgegaan in de gemeente Groningen. Die nieuwe situatie is, zo stelde de kantonrechter begin deze maand, geen reden voor ontbinding van het contract. Hockeyclub Groningen is daar blij mee, want dat scheelt de vereniging veel geld.

Maar het gemeentebestuur legt zich niet neer bij de uitspraak van de rechter. “Wij hebben het “Gelijk Speelveld” ingezet om alle veldsporten qua tarieven op een gelijke manier te behandelen”, schrijft het college in een antwoord op schriftelijke vragen van de CDA-raadsfractie. “We vinden het dan ook niet wenselijk dat met één vereniging geen nieuwe afspraken kunnen worden gemaakt. Daarom beraden we ons of we in hoger beroep zullen gaan tegen de uitspraak van de kantonrechter.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

14 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

17 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

60 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden