Het magazine van Link050
Jeanet Verveer was vanochtend te gast bij OOG Radio in de OOG Ochtendshow. Iedere maand komt iemand van de vrijwilligersvacaturebank link050 vertellen over vrijwilligerswerk. De OOG Ochtendshow luister je iedere werkdag van 07:00 – 09:00 uur. Beluister hier het interview van Rick van der Velde, Saskia de Vries en Jeanet Verveer.
Link050 organiseert op dinsdag 13 februari een avond over burgerinitiatieven in buurtcentrum Het Dok in de wijk Lewenborg. Deze avond wordt georganiseerd ter gelegenheid van het uitbrengen van een tijdschrift met als thema burgerinitiatieven. Het tijdschrift kan gratis worden opgehaald bij link050 aan de Herestraat 100. Voor deelname aan de avond is inschrijven via de website een vereiste.
Een burgerinitiatief ontstaat doordat een groepje mensen wil dat er iets gedaan wordt aan een probleem. Ze beginnen een actie zonder te wachten op de overheid of de gemeente. Dit kan een klein initiatief zijn, maar het kan ook een grote actie zijn, vertelt Verveer. ‘Er was bijvoorbeeld een mevrouw in Selwerd. Ze merkte dat klasgenoten van haar kinderen moeite hadden met Nederlands. Vervolgens is ze samen met een vriendin begonnen met hulp bieden. Nu hebben ze een aantal vrijwilligers en ze hebben zelfs iemand in dienst. Zo kun je klein beginnen en groeien.’
Beluister hier alle radio-interviews van de OOG Ochtendshow. Wil je ook radio maken bij OOG? We zoeken momenteel redacteuren, technici en presentatoren op vrijwillige basis. Reageer snel via ochtendshow@oogradio.nl
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…