Bron: 112Groningen
Opnieuw heeft zich een pro-Palestina-demonstratie afgespeeld. Donderdagavond begon de demonstratie bij de Burger King aan de Guldenstraat. Dat meldt 112Groningen.
Het is niet de eerste dat demonstranten zich inzetten voor Palestina. Wekelijks vinden er zogenaamde ‘sit-ins’ plaats op meerdere plekken in Nederland. Dit in het kader van het Israëlisch-Palestijns conflict dat sinds oktober plaatsvindt.
Vorige week werden twee demonstranten aangehouden nadat het onrustig werd toen hen gevraagd werd om te vertrekken bij het Hoofdstation. Volgens de demonstranten verliep de demonstratie vreedzaam, totdat politieagenten vroegen op te houden met het schreeuwen van leuzen als ‘Israël is een terreurstaat’ en ‘Israël terroristen’. De politie zag dit anders: de demonstranten zouden voorbijgangers en reizigers lastig hebben gevallen en bespuugd.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…