Categorieën: Nieuws

Verkiezingskrant van Groninger Bodem Beweging: “Meer tegenmacht in Den Haag nodig”

De Groninger Bodem Beweging brengt deze week een speciale verkiezingskrant uit, boordevol informatie over de partijprogramma’s en interviews met toekomstige Kamerleden. De belangenorganisatie voor gaswinningsgedupeerden wil graag meer ’tegenmacht’ terugzien in Den Haag en dook daarom in de partijprogramma’s.

In de krant staan onder meer gesprekken met (aspirant) Kamerleden van allerlei partijen. Ook dook de GBB in de partijprogramma’s. “Het beleid dat de afgelopen jaren door het kabinet is gevoerd had een enorm negatieve impact op veel gaswinningsgedupeerden. De aankomende verkiezingen zijn dus belangrijk voor Groningen”, schrijft de GBB over de krant, die aanstaande woensdag huis-aan-huis wordt verspreid in een oplage van 125.000 exemplaren.

Volgens de Boden Beweging was slechts een enkel Kamerlid steevast kritisch over dit beleid en kwam op voor de belangen van Groningers. Met de uitkomsten van de parlementaire enquête en met meer aandacht voor de regio, hoopt de GBB met de verkiezingen het ’tij in de Kamer te keren’.

Wie alvast een kijkje wil nemen, kan de krant hier nu al lezen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

5 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

56 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden