Categorieën: Nieuws

Orange the World: Academiegebouw oranje verlicht

Het Academiegebouw van de Rijksuniversiteit Groningen wordt zaterdagavond oranje verlicht. Het verlichten is onderdeel van de internationale campagne Orange the World.

Orange the World is een campagne van de Verenigde Naties waarmee men zich inzet tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Met de campagne wordt iedereen gevraagd om zich medestander te verklaren in de strijd tegen dit geweld. Het campagnethema van dit jaar is ‘veilig, overal en altijd’. Daarmee wil men duidelijk maken dat geweld niet alleen in de huiselijke sfeer plaatsvindt, maar dat dit overal in de samenleving voor kan komen. Denk bijvoorbeeld aan intimidatie op straat, binnen studentenverenigingen, op festivals en op de werkvloer.

Behalve het Academiegebouw kleurden zaterdagavond ook talloze andere gebouwen in ons land oranje. Dit wordt gedaan om het bewustzijn rond geweld tegen vrouwen te vergroten. De gemeente Groningen organiseert tot en met 9 december verschillende activiteiten die als doel hebben om geweld tegen vrouwen bespreekbaar te maken, en ook om handvatten te geven om in te grijpen wanneer dat nodig is. Het volledige programma vind je op deze website.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

2 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

3 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

5 uur geleden