Categorieën: Nieuws

Herinrichting Minervaplein nu helemaal klaar

Onder de nieuwe bomen in de omgeving van Academie Minerva is vorige week nieuwe beplanting aangebracht. Daarmee is de herinrichting van het pleintje nu helemaal klaar.

“De combinatie van langbloeiende vaste planten en siergrassen geeft het hele jaar door een afwisselend beeld in kleur en uiterlijk”, schrijft de gemeente over de nieuwe bloemen en planten. De beplanting is duurzaam, vergt minder onderhoud en draagt bij aan meer biodiversiteit. De bovenste laag bestaat uit een speciaal samengesteld mengsel van lavagesteente, wat water kan opslaan. Daardoor hebben de planten minder last van droge periodes en heeft ook onkruid minder kans om te groeien.

Met het aanbrengen van de planten is de herinrichting van het plein rond Minerva afgerond. Eind september werd al een feestje gegeven op het plein om de herinrichting te vieren. De gele stenen op het plein zijn vervangen door nieuwe exemplaren. Daarnaast is er een plantenvak aangelegd rond het beeld voor de ingang van de kunstacademie en er staan zes bankjes op het plein, gemaakt van oude gele stenen uit de binnenstad. Ook op de weg voor het plein is het asfalt vervangen door gele stenen en zijn er geleidelijnen voor blinden en slechtzienden aangebracht. Omdat fietsers nu ook over de rijbaan rijden, is er nu ruimte voor terrassen onder de bomen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

7 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

17 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden