Categorieën: Nieuws

Anja Janssen nieuwe Ombudsman voor gemeente Groningen

Anja Janssen is per 1 december de nieuwe Ombudsman voor de gemeente Groningen. Zij volgt Marijke Hermans op, die bijna tien jaar Ombudsman voor Groningen was.

De gemeentelijke Ombudsman onderzoekt klachten van inwoners over de dienstverlening van de gemeente. Het gaat niet alleen om klachten van de gemeente, maar ook van het Noordelijk Belastingkantoor, Stichting WIJ Groningen, GGD Groningen en Beschermd Wonen en Opvang.

Anja Janssen heeft in het verleden diverse functies bij verschillende organisaties in het publieke domein bekleed, waaronder gemeentes. Ze wil in haar werk nu de nadruk leggen op luisteren naar inwoners: “We zijn vanuit de instituties vaak gewend te praten en te zenden, maar waar het om gaat is luisteren (…) , zodat de ander kan vertellen. Pas dán kom je erachter wat er werkelijk speelt.”

De gemeenterad hecht sterk aan een goede herkenbaarheid en benaderbaarheid van de Ombudsman. “De gemeente heeft de ambitie dicht bij de inwoners te staan en te luisteren naar wat hen beweegt. Terwijl de afstand tussen inwoners en overheid zich, mede door de digitalisering, juist lijkt te verbreden.”

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden