Categorieën: Nieuws

Videobellen met Belastingdienst nu mogelijk

De Belastingdienst heeft een nieuwe contactmethode in het leven geroepen. Het was al mogelijk om op locatie te komen en te bellen, maar vanaf maandag is het ook mogelijk om met de dienst te videobellen. 

Met het videobellen kunnen mensen live zaken regelen met de werknemers van de Belastingdienst. Met name burgers die op een afgelegen locatie wonen, of fysiek lastig bij het kantoor kunnen komen, is dit mogelijk gemaakt. Op de eerste dag zat het gelijk al vol met afspraken. “Zonder dat we er aandacht aan besteed hebben, hebben mensen een afspraak gemaakt,” zei Emmy Kruitbosch, teamleidster van de Belastingdienst.

De Belastingdienst heeft op het gebied van privacy veel rekening gehouden met de rechten van burgers. “De informatie verdwijnt gelijk na de videocall”, meldde Kruitbosch. Ook de privacy van de werknemers was van groot belang. Alleen de werknemers die het vrijwillig hebben aangeboden, komen in gesprek met de burgers. Daarnaast is het verboden om de afspraak op te nemen.

 

Jaron Bergsma

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

1 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

2 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

3 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

4 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden