Categorieën: Nieuws

Kapitein van Gronings vrachtschip krijgt De Ruytermedaille voor voor redding drenkelingen uit Atlantische Oceaan

Minister Mark Harbers heeft afgelopen woensdag een De Ruytermedaille uitgereikt aan de echtgenote van Yevhenii Feschenko, de kapitein van de Hanze Göteborg. De onderscheiding gaat naar de kapitein van het schip van de Groningse rederij Hanzevast Shipping, omdat hij en zijn bemanning eind december vier Amerikaanse drenkelingen uit een noordelijke uithoek van de Atlantische Oceaan hebben gered.

Feschenko en zijn bemanning redden eind december 2022 vier Amerikanen uit de Atlantische Oceaan. De vier Amerikaanse oud-militairen kwamen in de problemen tijdens een roeiwedstrijd, waarbij de Atlantische Oceaan roeiend moest worden overgestoken. De vier drenkelingen zaten 22 uur lang stuurloos op een vlot, voordat de Hanze Göteborg ze op ruwe zee in het donker vond. De redding had niet veel langer moeten duren, want het vlot zonk vrijwel direct nadat de laatste opvarende van boord was gehaald.

De Ruytermedailles zijn koninklijke onderscheidingen, vernoemd naar Michiel de Ruyter, die worden uitgereikt aan hedendaagse zeehelden. Vorige maand leverde de reddingsactie ook al een prijs op voor de bemanning: het Filipijnse Ministerie van Transport kende hen een prijs voor uitmuntende moed toe voor de reddingsactie, in het kader van de Nationale Week voor de Zeevaart in de Filipijnen.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

16 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

19 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

1 uur geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden