Categorieën: Nieuws

Schrik bij Le Roy Lewenborg na brand: “Waarom doen mensen dit?”

De schrik bij Le Roy Lewenborg zit er goed in nadat er dinsdag aan het einde van de middag een forse brand woedde in het gebied. Bij de brand raakte niemand gewond.

“Je schrikt er van”, vertelt Gerrit Vos. “Zo’n twee tot drie jaar geleden heeft er ook brand gewoed in het gebied. Dat was achter ons huis. Aanvankelijk bevond het vuur zich op redelijke afstand, maar het kwam steeds dichterbij tot de houtwal langs de tuin in de brand stond. Dan sta je ’s nachts om 03.00 uur met een tuinslang de boel de nat te houden. Uiteindelijk is het toen goed afgelopen, maar zoiets doet iets met je. Zo’n gebeurtenis van vanmiddag haalt die herinneringen weer naar boven.”

“Er wordt te vaak afval gedumpt in de natuur”
De brand brak rond 17.00 uur uit. Een uur later had de brandweer het vuur onder controle. “De schade is beperkt gebleven. Het betrof een flinke bult met takken die er gedumpt waren. Kijk, dat is het probleem. GFT-afval kun je in de groene container stoppen, of je brengt het naar een milieustraat. Maar we zien helaas nog te vaak dat het in de natuur wordt gedumpt. Gewoon omdat het makkelijk is. Wij als Le Roy proberen dat te keren, de gemeente probeert dat ook, maar sinds 1984 is dat nog steeds niet gelukt. Er wordt veel gedumpt. En vanmiddag zijn er dan onverlaten met lucifers aan de gang geweest die een vuurtje hebben gestookt. Waarom?”

“Voor je het weet groeit zo’n brandje uit tot iets groots”
Bij de brand werden lucifers aangetroffen. “Het lijkt me een koud kunstje om deze lucifers veilig te stellen en vingerafdrukken af te nemen.” Vos doet de oproep om niet langer GFT-afval in het gebied te storten: “Breng het naar de plekken waar het hoort. Het is nog altijd flink droog in de natuur, en voor je het weet kan zo’n brandje uitgroeien tot iets groots. Dat wil je echt niet.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

1 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden