Categorieën: Nieuws

Rondreizende fototentoonstelling over Britse koning geopend in Stadhuis

In het Stadhuis op de Grote Markt is donderdagmiddag een fototentoonstelling geopend over koning Charles III van Engeland. Op de fotopanelen vertelt de Britse ambassade in Nederland meer over de kroning van het Britse staatshoofd van mei en over zijn banden met Nederland.

Burgemeester Koen Schuiling verrichte donderdagmiddag de opening van de tentoonstelling, in het bijzijn van onder meer de vice-ambassadeur van het Verenigd Koninkrijk en Groningers uit het VK en andere landen die Charles nu als staatshoofd hebben.

In de tentoonstelling, die is samengesteld samen met de Britse VVV, zijn foto’s te zien van koning Charles en zijn vrouw Camilla. De tentoonstelling is opgezet naar aanleiding van de kroning van het Britse staatshoofd van mei jongstleden. Naast informatie over de kroning laten de fotopanelen ook zien welke banden het Britse koningshuis had en heeft met Nederland.

Het algemeen publiek kan op vrijdag 14, zaterdag 15, vrijdag 21 en zaterdag 22 juli tussen 10.00 en 16.00 uur zelf een kijkje nemen in het Stadhuis. Daarna verhuist de rondreizende tentoonstelling naar Zierikzee, één van de vier andere Nederlandse steden waar de foto’s te zien zullen zijn.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden