Categorieën: Nieuws

‘Nieuw’ pannenkoekschip verplaatst naar Oosterhaven

Pannenkoekschip ‘Johanna’ is verplaatst naar de Oosterhaven. Dat bevestigt havenmeester Christa Beuker. Pogingen om de verhuizing tegen te houden zijn het afgelopen jaar mislukt.

Het schip is aangemeerd aan de Oosterkade. De verwachting is dat vanaf komende herfst op de locatie pannenkoeken gebakken kunnen worden. Die datum staat nog niet vast omdat er nog een bestuursrechtelijke zaak is aangespannen. Verschillende bewoners en ook havenmeester Beuker hebben de verplaatsing van het schip tegen proberen te houden. Beuker: “Dat ik nu minder inkomsten heb omdat ik een kade niet meer kan gebruiken, is misschien wel niet eens de belangrijkste reden. Maar je tast met deze verplaatsing de eigenheid van de haven aan.”

“Het tast de levendigheid aan”
Beuker legt uit: “In de winter heb je de charterschepen, in de zomer heb je de recreatievaart, de zeilschepen. Er is altijd reuring. Er gebeurt altijd wat. En nu leg je een deel van de haven vast. Daar ligt een schip, en dat blijft er liggen. Het tast de levendigheid aan. Als je kijkt naar de geschiedenis. De Oosterhaven is altijd een haven vol dynamiek geweest. Een handelshaven. Groningen ligt vlakbij zee, en daarop is vol van geprofiteerd. En ik vind het jammer, en dat meen ik echt, is dat dit gemeentebestuur geen nautische kennis heeft. Er is geen besef over historie, over vaarwegen en over toerisme.”

“Minder mensen een plek bieden”
Op deze zaterdag lijkt de zomer ver weg, want d regen klettert gestaag neer. “Als het slecht weer is, dan heb ik het druk. Mensen meren hier hun boot of schip aan en gaan een dagje de stad in. Naar het Forum, naar één van de musea. Maar ik kan nu minder mensen een plek bieden. En dat is jammer.” De afgelopen periode zijn juridische procedures aangespannen om de komst van het schip tegen te houden. De rechter veegde deze bezwaren van tafel, waarop het schip verplaatst kon worden. De huidige pannenkoekenboot aan het Schuitendiep is door de gemeente opgekocht en zal gesloopt worden.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

31 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden