Foto via Lefier
Vijf Groninger woningcorporaties hebben dinsdag een samenwerkingsovereenkomst getekend die het mogelijk maakt om sociale huurwoningen sneller te verduurzamen.
Het gaat om Lefier, Groninger Huis, Wierden en Borgen, Acantus en Wold & Waard. Ze slaan de handen ineen onder de naam GeWOON Groen. Die zijn samen goed voor 50 duizend sociale huurwoningen in onze provincie. Naast verduurzaming gaat het ook om energiebesparing.
Pieter Witzenburg van Lefier: “Als individuele organisaties lopen we tegen de grenzen van de markt aan. Tegelijkertijd hebben huurders te maken met recordhoge energierekeningen. Om hier snel verbetering in aan te brengen, willen we de verduurzaming van onze woningen versnellen en opschalen.”
De corporaties hebben vorig jaar met het Rijk afgesproken, flink te gaan versnellen in het aardgasvrij maken van huurwoningen. Dat blijkt nu moeilijk te zijn, want grondstoffen en technisch personeel zijn schaars. Witzenburg: “Door samen te werken kunnen mensen, middelen, materialen, kennis en ervaring efficiënter worden ingezet.” Bovendien volgen honderd medewerkers van de vijf corporaties een praktische cursus over verduurzaming.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…