Categorieën: Nieuws

Arts uit Groningen moet direct stoppen met werk na meldingen over ‘risicovol’ wangedrag

Een arts uit Groningen moet per direct stoppen met haar werk, omdat ze volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ)  niet aan de voorwaarden voldoet om goede en veilige zorg te verlenen.

Dat maakte de IGJ dinsdagmiddag bekend.

De inspectie verplicht de arts (mevrouw M.R.S. Drenth) te stoppen met haar beroep totdat er een oordeel is van een tuchtrechter.

Volgens de IGJ zijn er meerdere meldingen binnengekomen over het gedrag van de arts. Daarop startte de inspectie een onderzoek, waaruit bleek dat er sprake is van een risicovolle situatie.

Risico voor volksgezondheid

“Door haar gedragingen geeft zij blijk van een persoonlijkheid die zich niet verdraagt met het door haar uitgeoefende beroep”, schrijft de inspectie over de Groningse arts. “De inspectie concludeert dat ze daarom, in het belang van de volksgezondheid, moet stoppen met haar beroepsactiviteiten totdat het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg zich over deze zaak heeft uitgesproken.”

Tuchtrechter

Over acht weken wordt de zaak tegen de arts voorgelegd aan het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg. De tuchtrechter gaat vervolgens bepalen of en wanneer de arts weer mag beginnen met haar werk.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden